Szpachla Dekarska

Masa asfaltowo-kauczukowa zbrojona włóknem

Szpachla Dekarska jest plastyczną masą bitumiczną w postaci pasty, wysoko modyfikowa kauczukiem syntetycznym. Zawiera włókna zbrojące i dodatki chemiczne umożliwiające stosowanie jej na mokre podłoża, w trakcie padającego deszczu, przylega nawet pod wodą oraz może być stosowana w styczności ze styropianem. Powłoka powstała ze Szpachli Dekarskiej jest wyjątkowo elastoplastyczna, zdolna do niwelowania nawet znacznych ruchów podłoża, wodoodporna. Wykazuje odporność na wpływ warunków atmosferycznych, słabych kwasów i zasad oraz agresywnych substancji zawartych w oparach atmosferycznych ziemi.

Kategoria:
  • awaryjne naprawy uszkodzeń i przecieków nawet w trakcie trwających opadów deszczu (kominy, rynny, pokrycia bitumiczne, parapety itd.)
  • do napraw uszkodzeń i wypełnianie ubytków w pokryciach dachowych (załamań, pęknięć, szpar, pęcherzy, przecieków itp.)
  • do miejscowego uszczelnienia hydroizolacji, elastoplastyczne bezszwowe powłoki hydroizolacyjne pod ziemią, uszczelnień typu wannowego itp.
  • uszczelnień wszelkich przepustów pod konstrukcje budowlane

Prace naprawcze: Należy oczyścić miejsce przeznaczone do naprawy i jego okolice, usunąć piasek, liście, rdzę i inne elementy nie związane trwale z podłożem. Masę uszczelniającą należy nakładać przy pomocy szpachli, wypełniając uszkodzone lub przeciekające miejsca powłoką o grubości od 2 do 5 mm (w przypadku konieczności uzyskania grubszej warstwy, szpachlę należy nakładać kilkukrotnie). Przy podłożach wilgotnych i mokrych produkt należy wcierać w podłoże wolnymi ruchami celem aktywacji związków chemicznych poprawiających przyczepność do mokrych podłoży.

Wykonywanie uszczelnień bezszwowych: Wszystkie kąty i naroża należy wyoblić wykonując fasetę. Podłoża pylące zagruntować roztworem do gruntowania Primer Master aby zwiększyć jego przyczepność. (Należy pamiętać, że w trakcie prac podłoże nie może mieć pogorszonej przyczepności: oszronienie, oblodzenie itd. oraz nie może zawierać elementów trwale nie związanych z podłożem). Po wyschnięciu roztworu gruntującego masę należy nakładać metalową pacą, starając się zachować jednakową grubość. Jednorazowo nakładać powłokę o grubości od 2 do 3 mm. Korzystniej jest nakładać kilka warstw cieńszych niż jedną grubszą, dzięki temu eliminuje się przypadkowe niedokładności lub błędy wykonawcze. Podczas stosowania wyrobu w wysokich temperaturach nakładać dwie cieńsze warstwy. Pozwala to na równomierne odparowanie rozpuszczalnika z całej grubości warstwy.

Uwaga: Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
1kg puszka metalowa 1 szt. 378 szt.
3kg puszka metalowa 1 szt. 144 szt.
5kg puszka metalowa 1 szt. 114 szt.

 

Karta Techniczna

Karta Charakterystyki

Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »