Silikonowy Klej do luster

Klej do montażu i uszczelniania luster

Silikonowy Klej do Luster to bezrozpuszczalnikowy i bezbarwny klej i uszczelniacz w jednym o neutralnym systemie utwardzania. Klej pozwala na mocowanie elementów szklanych na zewnątrz budynków oraz na mocowanie luster na podłożach narażonych na wibracje i naprężenia (nowe budownictwo).

Karta Charakterystyki Produktu

kolor opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
bezbarwny 300ml SI 5151 kartusz 12 szt. 1440 szt.

 

Przygotowanie do pracy:
Powierzchnia powinna być czysta, gładka, odtłuszczona, bez luźnych zanieczyszczeń i elementów pogarszających przyczepność. W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem oraz otrzymania równej spoiny zaleca się zaklejenie krawędzi i okolic szczeliny taśmą malarską. Wylot z kartusza odciąć powyżej gwintu i nakręcić na niego końcówkę przyciętą pod kątem ostrym na szerokość spoiny.

Klejenie:
Podczas klejenia klej nakładać równoległymi, pionowymi pasmami o szerokości około 10mm na tylną powierzchnie lustra w odstępach co 10cm. Lustro należy docisnąć do klejonej powierzchni zachowując stałą odległość pomiędzy lustrem a płaszczyzną jego mocowania wynoszącą 2mm. Do chwili utwardzenia kleju nie należy uszczelniać obrzeży lustra. W zależności od wielkości i ciężaru, lustro powinno pozostać podparte przez kilka do kilkunastu godzin. Przed użyciem zaleca się przeprowadzić próbę klejenia.

Uszczelnianie:
Po pełnym utwardzeniu klejonego lustra należy za pomocą wyciskacza nanieść odpowiedniej grubości spoinę. Spoinę wygładzić za pomocą pacy lub szpachelki do rozprowadzania silikonu. Zabrudzone narzędzia czyścić rozpuszczalnikami organicznymi.

UWAGA: Silikonowy klej do luster można stosować do przyklejania każdego rodzaju luster za wyjątkiem luster wyprodukowanych z lakierem na bazie wody. W przypadku stosowania luster nieznanego producenta, należy przed klejeniem wykonać próbę klejenia lustra. Lustro powinno być zgodne z normą PN-EN 1036-1:2008 Szkło w budownictwie – lustra z powlekanego srebrem szkła float do zastosowań wewnętrznych. Ze względu na różnorodność materiałów na rynku (lustra, szkło lakierowane) zaleca się wykonanie prób na niewielkim i niewidocznym odcinku. Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Służy do mocowania luster dekoracyjnych na różnych podłożach: glazurze, szkle, tynkach, betonie, cegle, płycie OSB, drewnie, sklejce itd. Doskonale nadaje się do klejenia mozaik lustrzanych (klejenie lustro-lustro), uszczelniania obrzeży luster, mocowania luster i dekoracyjnego szkła lakierowanego (np. w systemach zabudowy z drzwiami przesuwnymi), fugowania obrzeży luster (po pełnym utwardzeniu wcześniej klejonych elementów), klejenia luster w ramach metalowych,drewnianych lub z tworzyw sztucznych.

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »