Silikon Uniwersalny

Elastyczny uszczelniacz silikonowy

Silikon Uniwersalny to elastyczny uszczelniacz silikonowy o octanowym systemie utwardzania, niekurczliwy, utwardzany wilgocią z powietrza. Znajduje zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Odporny na długotrwałe działanie wody, promieniowania UV, wysokich i niskich temperatur, środków czystości, detergentów, olejów i tłuszczy. Charakteryzuje się bardzo dobra przyczepnością do materiałów i podłoży spotykanych w budownictwie: szkła, glazury, terakoty, ceramiki oraz zabezpieczonym metali.

Karta Charakterystyki Produktu

kolor opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
bezbarwny 300ml SI 2051 kartusz 12 szt. 1.440 szt.
biały 300ml SI 2052 kartusz 12 szt. 1.440 szt.
brązowy 300ml SI 2053 kartusz 12 szt. 1.440 szt.

 

Przed rozpoczęciem prac należy oczyścić i odtłuścić a następnie wysuszyć łączone powierzchnie. Aby zabezpieczyć okolice szczeliny przed zabrudzeniem oraz zapewnić równą ilość spoin, zaleca się oklejenie ich taśmą malarską, którą należy usunąć natychmiast po zakończeniu prac. Przed użyciem odciąć wylot tuby powyżej gwintu, nałożyć nakrętkę i naciąć ją pod kątem – odpowiednio do szerokości szczeliny, jaką zamierza się wypełnić. Włożyć opakowanie do wyciskacza i układać spoinę. Świeżo nałożony silikon należy zabezpieczyć przed działaniem deszczu i wody na co najmniej 6 godzin. Świeżą masę można wygładzić szpatułką zamoczoną w detergencie.

Służy do spoinowania płytek ceramicznych i połączeń narożnych, standardowego szklenia okien, inspektów ogrodniczych. Stosowany jest również do uszczelniania ścianek działowych,framug okien i drzwi, połączeń szczelin w instalacjach wodnych, elektrycznych, kanalizacyjnych i hydraulicznych.

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »