OLEJ DO KLINKIERU

Olej do klinkieru jest gotowym do użycia środkiem stworzonym na bazie oleju mineralnego.
Produkt wnika w strukturę, zmniejsza chłonność i ogranicza negatywne działanie wilgoci i mrozu. Olej do klinkieru przeciwdziała blaknięciu oraz ożywia barwę i podkreśla strukturę powierzchni. Dodatkowo materiały pokryte Olejem do klinkieru zmniejszają podatność powierzchni na zabrudzenie, powstawanie wykwitów i przebarwień oraz umożliwiają łatwe usuwanie zanieczyszczeń. Przy stosowaniu produktu przed murowaniem, czy fugowaniem, ogranicza się powstawanie zabrudzeń i ułatwia czyszczenie. Produkt może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Olej do klinkieru służy do zabezpieczania i pielęgnacji chłonnych (matowych i nieglazurowanych) podłoży ceramicznych takich jak: cegły (klinkierowe, ceramiczne, licówki, gliniane) płytki (klinkierowe, ceramiczne, łupane, terakotowe itp.)Produkt może być stosowany również jako zabezpieczenie przed zabrudzeniem podczas fugowania.

Przygotowanie produktu do użycia: produkt oferowany jest w formie gotowej do użycia. Przed użyciem należy wymieszać kilkukrotnie potrząsając opakowaniem.
Przygotowanie podłoża: podłoże powinno być całkowicie suche, odtłuszczone, pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, przebarwień, wykwitów, plam olejowych, mchów, porostów itd. W celu usunięcia wszelkich plam lub nieczystości zaleca się użycie środków czyszczących SIMEPLAST stosownych do zabrudzenia. Nowo powstałe powierzchnie powinny być sezonowane do całkowitego wyschnięcia przez około 4 tygodnie. Wszelkie sąsiadujące powierzchnie należy osłonić przed przypadkowym zabrudzeniem.
Nakładanie: nanosić równomiernie za pomocą pędzla lub szmatki na uprzednio przygotowaną powierzchnie, nie dopuszczając do pojawiania się zacieków. Nadmiar środka należy usuwać szmatką. W przypadku mocno chłonnych powierzchni nakładanie należy powtórzyć po wstępnym wyschnięciu produktu, po około 2 godzinach.
Temperatura stosowania: od +5°C do + 30°C, nie stosować na silnie nagrzane powierzchnie
Wydajność: średnio 1 litr na około 10m² powierzchni przy jednokrotnym nanoszeniu, w zależności od sposobu nanoszenia i porowatości podłoża.
Czas schnięcia: zazwyczaj 6-16 godzin przy jednej warstwie
Mycie narzędzi: narzędzia po pracy należy umyć ciepłą wodą z detergentem

Uwaga: Nie używać na silnie nagrzewane powierzchnie takie jak piece, kominki. Podczas pracy należy chronić wszelkie sąsiadujące powierzchnie przed zabrudzeniem. W przypadku kontaktu z nimi należy je spłukać dużą ilością wody z detergentem, lub przy użyciu środków czyszczących SIMEPLAST. Ze względu na różnorodność stosowanych materiałów zalecamy przeprowadzenie próby działania produktu na niewidocznym fragmencie roboczej powierzchni. Trwałość produktu zależy od podłoża, stopnia ekspozycji na działanie czynników atmosferycznych (słońca, deszczu, śniegu itp.) oraz częstotliwości używania środków czyszczących.

Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Dostępne opakowania: Pozostałe informacje:

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
1l kanister 6 szt. 342 szt.
5l kanister 4 szt. 114 szt.

 

Karta Techniczna

Karta Charakterystyki Produktu

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »