Qseal Tapes

Taśmy uszczelniające do hydroizolacji

Elementy systemu Qseal Tapes (taśmy, narożniki, mankiet) wraz z folią w płynie Qseal lub Qseal 2K tworzą trwałe rozwiązanie uszczelniające miejsca narażone na działanie wilgoci i wody pod płytkami ceramicznymi w miejscach krytycznych.

  • Qseal Tapes Wewnętrzna Nośnikiem taśmy jest biała, poprzecznie elastyczna, ażurowa dzianina poliestrowa (szer. 120mm) , a szczelność zapewnia termoplastyczny elastometr (szer. 70 mm).
  • Qseal Tapes Zewnętrzna Dodatkowo od wewnętrznej strony pokryta jest włókniną poliestrową zwiększającą przyczepność i podnoszącą wytrzymałość taśmy na działanie minusowych temperatur (do -30°C)
  • Qseal Tapes Uniwersalna Rdzeń taśmy stanowi poprzecznie i podłużnie elastyczny elastometr,
    a przyczepność zapewnia włóknina poliestrowa znajdująca się na całej szerokości i długości taśmy po obydwu jej stronach. Dużą zaletą taśmy jest odporność alkaliczna niezbędna w systemach z mineralnymi zaprawami uszczelniającymi, gdzie spoiwem jest (bardzo alkaliczny) cement dając gwarancję szczelności.
Kategoria:

Taśmy / narożniki / mankiety Qseal tapes stosowane są do zabezpieczania krytycznych miejsc narażonych na czasowe działanie wilgoci i wody pod płytkami ceramicznymi w narożach (np. na styku dwóch ścian, ścian z podłogą) miejscach przejść instalacji (woda ścieki, instalacja elektryczna) oraz możliwych miejscach występowania naprężeń.

Na przygotowane podłoże należy nanieść warstwę folii w płynie Qseal, przyłożyć i docisnąć taśmę / narożnik Qseal Tapes, a następnie nanieść drugą warstwę masy uszczelniającej całkowicie zatapiając brzegi taśmy.
Uwaga: Taśmy nie powinny być smarowane na całej powierzchni. Na środku powinna pozostać niepowleczona strefa swobodnej deformacji.

Miejsca zastosowań:

  • Qseal Tapes Wewnętrzna – łazienki (kabiny prysznicowe, wanny, umywalki), pralnie, kuchnie, kotłownie itp.
  • Qseal Tapes Zewnętrzna – tarasy, balkony, cokoły, parapety, zewnętrzne ściany piwnic itp..
  • Qseal Tapes Uniwersalna – tarasy, balkony, baseny, cokoły, parapety, zewnętrzne ściany piwnic, kotłownie, pralnie itp.

 

 

Uwaga!!!
Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

rodzaj opakowanie kod produktu opakowanie zbiorcze
Qseal Tapes wewnętrzna 5mb 1 szt.
50mb 1 szt.
Qseal Tapes zewnętrzna 10mb 1 szt.
50mb 1 szt.
Qseal Tapes uniwersalna 50mb 1 szt.
narożnik wewnętrzny 25 szt.
narożnik zewnętrzny 25 szt.
mankiet mały 120x120mm 25 szt.
mankiet duży 425x425mm 25 szt.

Arkusz Danych Technicznych

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »