Qseal

Folia w płynie

Qseal jest gotową do użycia jednoskładnikową masą składającej się z wysokiej jakości spoiwa polimerowego, środków modyfikujących i wypełniaczy mineralnych. Qseal tworzy bez spoinową, szczelną i elastyczną powłokę hydroizolacyjną wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń (pod zadaszeniem na ścianach i murach) oraz charakteryzuje się znakomitą przyczepnością do większości powierzchni: tynków gipsowych, cementowych, cementowo-wapiennych, płyt kartonowo-gipsowych, podłoży betonowych, jastrychów (również z ogrzewaniem podłogowym), cegieł i powierzchni drewnopochodnych. Wysoka gęstość (~1,45 kg/dm³) pomaga w łatwym nanoszeniu i uzyskaniu pożądanej grubości dla zapewnienia skutecznej ochrony.

Kategoria:

Qseal służy do uszczelniania nasiąkliwych i porowatych podłoży narażonych na czasowe działanie wilgoci i bezciśnieniowej wody przed ułożeniem płytek ceramicznych. Typowymi miejscami zastosowań są:

  • kuchnie
  • łazienki
  • kabiny prysznicowe
  • pralnie
  • piwnice
  • balkony, tarasy (pod zadaszeniem) itp.

Przygotowanie podłoża: Qseal należy stosować na czyste, suche, przyczepne, odtłuszczone i nośne powierzchnie w temperaturze od +5°C do +30°C. Wszelkie elementy słabo związane z podłożem należy usunąć, nierówności i ubytki zaszpachlować, a powierzchnie porowate zagruntować środkiem Primer Master w celu zmniejszenia chłonności i zwiększenia przyczepności podłoża. Przygotowanie produktu: Przed użyciem należy starannie wymieszać, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Nanoszenie produktu: Qseal należy nanosić za pomocą pędzla, wałka lub szpachelki dwuwarstwowo (drugą po wyschnięciu pierwszej, po około 3-6 godzin). W celu dodatkowego zabezpieczenia miejsc krytycznych narażonych na powstanie naprężeń czy uszkodzeń: naroży pionowych i poziomych, szczelin, pęknięć, czy miejsc przejścia instalacji budynku, należy wzmocnić taśmą uszczelniającą wraz z narożnikami i mankietami. Qseal pełną wytrzymałość uzyskuje już po około 3 dniach, prace wykończeniowe można kontynuować już po około 12 godzinach, a odporność na obciążenie wodą uzyskuje po 7 dniach. Świeże tynki i posadzki mogą być uszczelniane po co najmniej 28 dniach. Zużycie około 1,1 kg/m² przy łącznej grubości 2 warstw: 1 mm. Podana wydajność może się różnić w zależności od grubości nanoszonych warstw, porowatości i równości podłoża oraz stopnia zabezpieczenia jaki ma być osiągnięty Czyszczenie narzędzi: Narzędzia należy myć wodą i każdorazowo wycierać do sucha. Wyschnięte zabrudzenia należy usuwać mechanicznie.

Uwaga!!! Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

 

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
1,2kg wiaderko 6 szt. 432 szt.
4,5kg wiaderko 1 szt. 120 szt.
7,0kg wiaderko 1 szt. 72 szt.
15kg wiaderko 1 szt. 44 szt.

 

Karta Techniczna

Karta Charakterystyki Produktu

Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »