PYŁOUSZCZELNIACZ

Pyłouszczelniacz to impregnat, którego zadaniem jest wydłużenie czasu eksploatacji oraz poprawienie właściwości użytkowych powierzchni betonowych. Produkt wnika przez pory do wewnątrz warstwy, a zawarte w nim krzemiany reagują z dwutlenkiem węgla zawartym w powietrzu, wbudowując się w jego strukturę mineralną i powodując wzrost wytrzymałości. Pozostałe składniki zawarte w produkcie zabezpieczają przed wnikaniem wody do wewnątrz struktury, a na zewnątrz powierzchni tworzą efekt hydrofobizacji – „odpychając” wodę i pozostałe zanieczyszczenia. Produkt nie tworzy widocznej powłoki na powierzchni i ma znikomy wpływ na zmianę wyglądu.
Zalety:
  • spaja słabe i lotne elementy podłoża – przeciwdziała pyleniu
  • zmniejsza wnikanie w głąb powierzchni wody, olejów i innych zanieczyszczeń
  • pozostawia przepuszczalną dla powietrza i pary wodnej powierzchnię
  • ma niewielki wpływ na zmianę barwy
  • tworzy na powierzchni efekt perlenia wody

Karta Techniczna

Karta Charakterystyki Produktu

Dostępne opakowania: Pozostałe informacje:

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
5l kanister 4 szt. 114 szt.

Przygotowanie produktu do użycia: produkt oferowany jest w formie gotowej do użycia. Przed użyciem należy wymieszać kilkukrotnie potrząsając opakowaniem.
Przygotowanie podłoża: podłoże powinno być suche, odtłuszczone, pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, przebarwień, wykwitów, plam olejowych, mchów, porostów itd.
Nakładanie: nanosić należy za pomocą pędzla, wałka lub natrysku niskociśnieniowego, nie dopuszczając do tworzenia się kałuż. Aby zapewnić pełną impregnację zaleca się nakładać dwie warstwy w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre” i chronić przed wypłukaniem do momentu wyschnięcia.
Wydajność: średnio 1 litr na 4-6m² powierzchni przy jednokrotnym impregnowaniu w zależności od tekstury i porowatości podłoża.
Mycie narzędzi: należy używać bieżącej wody

Uwaga: Podczas pracy należy chronić wszelkie powierzchnie przed zabrudzeniem. W przypadku kontaktu z nimi należy je spłukać dużą ilością wody. Ze względu na różnorodność stosowanych materiałów zalecamy przeprowadzenie próby działania produktu na niewidocznym fragmencie roboczej powierzchni. Środek nie jest efektywny przy gęstych, mniej chłonnych podłożach. Preparat może ograniczyć przywieranie wszelkich następnie stosowanych farb wodnych lub innych produktów dekoracyjnych. Nowe powierzchnie powinny dojrzewać przez dwa miesiące przed zastosowaniem produktu. Efekt perlenia jest zjawiskiem czasowym, ale impregnacja działa również po jego zaniku.

Do impregnacji i wzmacniania chłonnych powierzchni betonowych: posadzki, jastrychy, kostkę brukową, galanterię betonową w piwnicach, garażach itd, w budownictwie indywidualnym
i miejscach o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »