Qpolar B

Przeciwmrozowy plastyfikator do betonu (do -15°C)

Qpolar B jest domieszką zawierającą plastyfikator, wytwarzaną na bazie zmodyfikowanych polinaftalenów i posiada podwójne działanie: uplastycznia mieszankę betonową oraz przyspiesza twardnienie przy jednoczesnym przyroście wytrzymałości betonu. Qpolar B pozwala na prowadzenie prac w okresie obniżonych temperatur do -10°C (przy spełnieniu wymagań dla określonej klasy pielęgnacji betonu zgodnie z PN-EN 13670) , a przy elementach o większej masie betonu, okrytych po zabetonowaniu oraz prawidłowej pielęgnacji świeżego betonu do -15°C. Produkt nie powoduje korozji zbrojenia i z powodzeniem może być stosowany przy produkcji betonów konstrukcyjnych. Ciężar właściwy (20°C): 1,12 ±0,03 kg/dm³.

Kategoria:

Qpolar B może być stosowany do wylewek betonowych (szczególnie przy wylewkach z ogrzewaniem podłogowym), wytwarzaniu betonów: prefabrykowanych, towarowych, sprężonych, również wymagających szybkiego przyrostu wytrzymałości szczególnie w obniżonej temp. dojrzewania.

Zakres dozowania od 0,6% do 2,0 %, najczęstsze dozowanie to 1% (0,5 kg na 50 kg cementu) w stosunku do masy cementu. Qpolar B jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Domieszkę należy dozować do wody zarobowej lub bezpośrednio do mieszalnika z chwilą jej dodawania. Zaletą w czasie stosowania jest wyraźna redukcja wody zarobowej. Aby zwiększyć płynność, można wtórnie dozować domieszkę do betomieszarki tuż przed wbudowaniem mieszanki betonowej; minimalny czas dodatkowego mieszania wynosi 2 min.. Optymalne dozowanie Qpolar B określa się doświadczalnie na placu budowy, biorąc pod uwagę wymagane właściwości mieszanki betonowej i betonu stwardniałego.

Uwaga!!!
Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Dostępne opakowania:

Pozostałe informację:

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
1kg butelka 15 szt. 480 szt.
5kg kanister 4 szt. 114 szt.

 

 

 

Arkusz Danych Technicznych

Karta Charakterystyki Produktu

Deklaracja Właściwości Użytkowych

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »