Qplan

Samoprzylepna membrana uszczelniająca, izolacja murów fundamentowych, balkonów i tarasów

Qplan to samowulkanizująca membrana uszczelniająca, przeznaczona do wykonywania izolacji przeciwwodnych na pionowych i poziomych powierzchniach budynku. Qplan charakteryzuje doskonała wytrzymałość na rozdarcie i przebicie za sprawą zewnętrznej podwójnie krzyżowo laminowanej folii HDPE, a bitumiczno-polimerowa masa izolacyjno-klejąca zapewnia bardzo dobrą przyczepność do powierzchni budynku oraz gwarantuje trwałą i skuteczną izolację przeciwwodną. Zalety:

  • samoprzylepna na zimno
  • natychmiast izoluje i chroni przed wodą
  • wykazuje bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych
  • mostkuje pęknięcia w podłożu
  • pozostaje elastyczna w niskich temp. i może być stosowana już od +5°C
  • wytrzymała na rozciąganie, rozdarcie i przebicie
  • nie zawiera rozpuszczalników
Kategoria:

Arkusz Danych Technicznych

rodzaj kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
5mb karton 1 szt. 24 szt.
15mb karton 1 szt. 15 szt.

Przygotowanie podłoża: Podłoże musi być równe, mocne, stabilne, wolne od pyłów i zanieczyszczeń.  Nie mogą na nim występować gniazda, wykruszenia, pęknięcia, wypryski, kurz, smoła, lepik, pozostałości oleju z formy, farba lub inne powłoki  utrudniające wiązanie.  Podłoże musi być suche. Mur musi być związany na całej powierzchni, w razie potrzeby  należy wyrównać spoiny. W miejscach łączenia ścian z podłogami należy zaprojektować fazowanie, na przykład stosując taśmę trójkątną. Przed użyciem: Qplan należy przechowywać w temperaturze otoczenia. Podłoże należy zagruntować gruntem bitumicznym poprawiając przyczepność. Przed położeniem  Qplan, grunt musi całkowicie wyschnąć.  Arkusze należy przyklejać przed upływem 6 godzin. Po tym czasie należy położyć nową warstwę gruntu bitumicznego. Sposób użycia: Przed położeniem arkuszy Qplan,  we wszystkich narożnikach i na krawędziach należy położyć zakładkę z  Qplan o szerokości 20 – 30 cm. Paski należy dociąć do odpowiedniej długości, oderwać folię zabezpieczającą, nakleić w odpowiednich miejscach i docisnąć gumowym wałkiem. Paski odcinać ostrym nożem, często zwilżanym wodą. Qplan należy rozłożyć, odciąć odcinek o potrzebnej długości, a następnie znowu zrolować.  Oderwać kawałek folii zabezpieczającej, umieścić   Qplan we właściwej pozycji i oderwać resztę folii aby przykleić arkusz.   Lekko docisnąć arkusz do podłoża, zaczynając od środkowej części i nie dopuszczając do tworzenia się zagnieceń i pęcherzy powietrza.   Następnie mocno docisnąć cały arkusz gumowym wałkiem.   Usunąć folię zabezpieczającą z uprzednio położonego arkusza.  Położyć następny arkusz, z zakładką  o szerokości ok. 8 cm.  Zabezpieczyć górny koniec na pionowych ścianach listwami wykończeniowymi lub końcowymi. Przy wykonywaniu izolacji balkonów i tarasów, konieczne jest wykonanie wylewki betonowej przed ułożeniem płytek ceramicznych lub innych okładzin. Uszczelnianie / izolacja pionowa: Płyty izolacyjne (Styropian XPS …) można mocować punktowo od razu po uszczelnieniu za pomocą taśmy spajającej lub dobrej jakości kleju bitumicznego. Należy zawsze pamiętać, by podłoże było gładkie. Po zakończeniu prac izolacyjnych i umocowaniu zabezpieczenia mechanicznego na izolacji pionowej lub uszczelniającej, należy zasypać wykop w ciągu 72 godzin. Uwaga: Jeśli na zagruntowanej powierzchni wystąpi kondensacja wilgoci,  arkuszy nie da się przykleić.  Przed przyklejeniem należy osuszyć powierzchnię.  Należy unikać obciążeń punktowych i liniowych, jak również obciążeń, mogących wpływać na funkcjonalną efektywność izolacji poprzez nacisk. Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Qplan stosowany jest od strony naporu wody, szczególnie podczas izolacji przeciwwodnych fundamentów, piwnic, płyt posadzkowych, garaży podziemnych, ścian budynku poniżej poziomu gruntu itd. Membrana doskonale sprawdza się również podczas izolacji przeciwwodnej balkonów, tarasów i pomieszczeń o dużym zawilgoceniu (np. łazienki, pralnie, pomieszczenia gospodarcze itd.).

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »