Primer Kontakt

Grunt z piaskiem kwarcowym do niechłonnych podłoży – tworzy warstwę szczepną

Primer Kontakt jest gotowym do użycia środkiem gruntującym wykonanym na bazie mieszaniny pochodnych kopolimerów akrylowych, wypełniacza mineralnego oraz wyselekcjonowanych środków modyfikujących, przeznaczony do gruntowania ścisłych i niechłonnych podłoży pod wszelkiego rodzaju prace budowlane. Primer Kontakt charakteryzuje się bardzo dużą przyczepnością do podłoży mineralnych (beton, tynk cementowy, tynk cementowo-wapienny, lastriko), do podłoży pokrytych dobrze związaną powłoką malarską również na bazie tworzyw sztucznych, płyt gipsowo-kartonowych, płyt OSB i powierzchni szklistych (np. glazura) itd.  Primer Kontakt tworzy warstwę szczepną o dużej nośności pomiędzy podłożem a wyprawą tynkarską, klejową lub posadzką oraz zmniejsza chłonność podłoża. Środek jest barwiony na kolor czerwony co ułatwia kontrolę równomiernego rozprowadzenia go na powierzchni. Może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz budynku.
Kategoria:

Karta Techniczna

Karta Charakterystyki Produktu

Dostępne opakowania: Pozostałe informację:

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
1,5 kg wiaderko 4 szt. 392 szt.
3,5 kg wiaderko 1 szt. 144 szt.
7,0 kg wiaderko 1 szt. 90 szt.
15 kg wiaderko 1 szt. 50 szt.

Przygotowanie podłoża: Podłoże powinno być odpowiednio mocne, odtłuszczone i oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, plam i wykwitów pochodzenia biologicznego. Należy usunąć odrywające się pozostałości po poprzednich warstwach tynków oraz złuszczające się farby. Jeżeli zachodzi taka konieczność przed nałożeniem Primer Kontakt należy zagruntować podłoże chłonne preparatem Primer Standard. W przypadku nakładania środka na nowo wykonanych podłożach mineralnych zachować minimum 2-tygodniowy okres sezonowania. Nanoszenie i wysychanie: Preparat nanosić za pomocą pędzla malarskiego lub wałka w temperaturze otoczenia od +5°C do +30°C. Środek przed użyciem należy wymieszać. Nie wolno rozcieńczać. Czas schnięcia zależy od wilgotności i temperatury powietrza i podłoża. Świeże powłoki należy chronić przed wilgocią i mrozem. Zużycie: od 0,2 do 0,4 kg/m² (w zależności od chłonności podłoża) Uwaga!!! Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Primer Kontakt tworzy warstwę szczepną na wymagających powierzchniach przed wylewaniem posadzek, mocowaniem płytek ceramicznych, wykonywaniem tynków gipsowych, cementowych i cementowo wapiennych itd.

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »