PREPARAT DO USUWANIA FARB Z POWIERZCHNI METALOWYCH

Środek na bazie rozpuszczalnika węglowodorowego o konsystencji żelu do usuwania powłok lakierniczych.

Zalety:

  • skuteczny w działaniu
  • wysoka lepkość, nie spływa z powierzchni pionowych
  • łatwa aplikacja
  • nie zawiera szkodliwego chlorku metylenu
Kategoria:

Przeznaczony do usuwania różnego rodzaju powłok tj: emalie, lakiery, farby emulsyjne, akrylowe, lateksowe, atrament itd. z powierzchni metalowych.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże należy oczyścić szpachelka lub szczotka druciana z luźno przylegającej farby. Sąsiadujące elementy z czyszczonym elementem należy osłonić przed przypadkowym zabrudzeniem. Pracę w pomieszczeniach należy wykonywać przy sprawnie działającej wentylacji. Po użyciu pomieszczenie należy wietrzyć do zaniku charakterystycznego zapachu.

Przygotowanie produktu:
Przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Stosować produkt w rękawiczkach ochronnych.

Sposób stosowania:
Nałożyć obfitą warstwę produktu naturalną szczoteczką, pędzlem lub szpachelką. Odczekać 10-30 minut aż usuwana warstwa spęcznieje i zacznie odchodzić od powierzchni. Usunąć za pomocą szpachelki lub szczotki drucianej wzdłuż słoi drewna. Ostateczną czyszczenia należy przeprowadzić wełną stalową W przypadku usuwania kilku powłok, czynność należy powtórzyć. Po czyszczeniu powierzchnię umyć ciepłą wodą z użyciem twardej szczotki lub przetrzeć rozpuszczalnikiem. Przed nałożeniem nowej warstwy wykończeniowej, powierzchnię należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Wydajność: od 150 do 300ml/m².

Uwaga:
Ze względu na różnorodność stosowanych materiałów zalecamy przeprowadzenie próby działania produktu na niewidocznym fragmencie roboczej powierzchni. Nie stosować na PVC. Unikać kontaktu z powierzchniami szklanymi, z gumy, styropianu i innymi wrażliwymi na działanie rozpuszczalników. Nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia preparatu a więc należy unikać mocnego nasłonecznienia. Przy usuwaniu kilku warstw farb, należy użyć więcej preparatu oraz pozostawić go na dłużej. W celu przyspieszenia reakcji zaleca się przeszczotkować pole robocze miękkim pędzlem.

Czyszczenie narzędzi:
Używać ciepłej wody lub rozpuszczalnika

Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Pozostałe informacje:

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
0,5 kg puszka metalowa 6 szt. 600 szt.

Karta Produktu

Karta Charakterystyki Produktu

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »