Klej montażowy poliuretanowy Standard

Klej montazowy poliuretanowy

Jednoskładnikowy, poliuretanowy klej montażowy o zwiększonej przyczepności, stosowany m.in. w systemach dociepleń budynków. Charakteryzuje się: łatwością i wygodą użycia, doskonałą przyczepnością do większości materiałów budowlanych tj.: cegły, betonu, styropianu, kamienia, tynku, drewna, PCV, aluminium, blachy, płyt EPS, XPS itd., krótkim czasem utwardzania, bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, wysoką wydajnością i stabilnością wymiarów.

Karta Charakterystyki Produktu

opakowanie aplikator kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
750ml pistoletowy SI 0783 puszka metalowa 12 szt. 672 szt.

Przechowywać w pozycji pionowej w temperaturze od +5°C do +25°C. Data ważności oraz numer partii na dnie opakowania.

Przygotowanie podłoża: Podłoże oczyścić z zanieczyszczeń, kurzu, brudu, tłuszczu, resztek farb i innych. Należy sprawdzić przyczepność istniejących tynków i powłok malarskich. Tynki i powłoki malarskie o złej przyczepności należy usunąć. Przed przystąpieniem do klejenia płyt styropianowych należy zamontować listwy startowe.
Sposób użycia: Przed użyciem pojemnik z klejem energicznie wstrząsnąć około 30 razy w celu dokładnego wymieszania składników. Po przykręceniu pojemnika z klejem do aplikatora pistoletowego, nakładamy warkocz o średnicy około 3 cm na płyty styropianowe po obwodzie z zachowaniem odstępów od jej krawędzi około 2 cm i jednym pasem wzdłuż środka płyty. Bezpośrednio po nałożeniu kleju należy przyłożyć płytę do ściany dociskając niewielką siłą i przy pomocy łaty montażowej dokonać korekty ustawienia płyty. W przypadku prac prowadzonych w niekorzystnych warunkach takich jak silny wiatr lub opady deszczu należy bezwzględnie stosować osłony na rusztowaniach oraz stosować podpory przy narożnikach do momentu związania kleju. Po upływie 2 godzin, gdy klej stwardnieje płyty są gotowe do dalszej obróbki oraz mocowania dodatkowymi łącznikami mechanicznymi. Do czyszczenia narzędzi stosować płyn czyszczący SimePlast Czyścik uniwersalny

Uwaga!!!
Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Klej poliuretanowy do styropianu przeznaczony jest do mocowania białych lub grafitowych płyt z polistyrenu ekspandowanego (EPS) – styropianu oraz płyt z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) do podłoży mineralnych (np. betonu, ceramiki) przy ocieplaniu budynków metodą bezspoinową (ETICS). Płyty z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) należy jednocześnie mocować mechanicznie. Klej może być również stosowany do mocowania płyt XPS do powierzchni podziemnych części budynków i budowli, przy wykonywaniu obwodowej izolacji cieplnej oraz do powierzchni drewnianych, przy wykonywaniu innych prac budowlanych.

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »