Klej montażowy poliuretanowy

Klej montazowy poliuretanowy

Profesjonalny, wodoodporny klej poliuretanowy o zwiększonej przyczepności, stosowany m.in. w systemach dociepleń budynków. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do większości materiałów budowlanych tj.: cegły, betonu, styropianu, kamienia, tynku, drewna, PCV, aluminium, blachy, płyt EPS, XPS itd.. Zapewnia wysoką siłę mocowania wstępnego, także w niskich temperaturach. Nie powoduje powstawania mostków termicznych i akustycznych.

  • mocowanie płyt styropianowych (EPS), XPS (Styrodur) przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków, również przy wykonywaniu izolacji cieplnej podziemnej części budynku
  • wypełnianie spoin i szpar pomiędzy płytami termoizolacyjnymi
  • wypełnianie szczelin dylatacyjnych w izolacji termicznej
  • uszczelnianie złączy dachowych, ściennych i stropowych
  • wypełnianie pęknięć i niewielkich szczelin w połączeniach między elementami przegród w budynku

Podłoże powinno być czyste, wolne od tłuszczu, kurzu, brudu, resztek farb itd. Należy sprawdzić przyczepność istniejących tynków i powłok malarskich. Tynki i powłoki malarskie o złej przyczepności należy usunąć. Przed przystąpieniem do klejenia płyt styropianowych należy zamontować listwy startowe. Puszka powinna mieć temperaturę minimum 5°C, otoczenie 0°C. Przed rozpoczęciem prac pojemnik z klejem należy energicznie wstrząsnąć ok. 30 razy. Po zainstalowaniu aplikatora kleju nakładać bezpośrednio na powierzchnie płyty styropianowej ścieżkę kleju o średnicy około 3 cm po obwodzie, z zachowaniem ok. 5 cm odstępów od jej krawędzi oraz w części środkowej zygzakiem w kształcie litery W. Po około 1 minucie należy przyłożyć płytę do ściany dociskając niewielką siłą i ustaliś jego ostateczne położenie. Otwory i spoiny między panelami zapełniać tym samym klejem. W przypadku prac prowadzonych w niekorzystnych warunkach takich jak silny wiatr lub opady deszczu należy bezwzględnie stosować osłony na rusztowaniach oraz podpory przy narożnikach do momentu związania kleju. Do czyszczenia pistoletu stosować Czyścik do pian i klejów poliuretanowych Sime-Plast.

Uwaga!!!
Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

W fabrycznym, zamkniętym opakowaniu, w chłodnym i suchym miejscu, w temperaturze od +5°C do +25°C. Termin przydatności: na dnie opakowania.

opakowanie aplikator kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
750ml wężykowy puszka metalowa 12 szt. 1.248 szt.
750ml pistoletowy puszka metalowa 12 szt. 1.248 szt.

Karta Charakterystyki Produktu

Krajowa Ocena Techniczna

Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »