Drew-Insect

Impregnat do zabezpieczania drewna budowlanego przed działaniem owadów oraz grzybów podstawczaków, Koncentrat 1:9

Drew-Insect to wysokiej jakości impregnat do zabezpieczania drewna budowlanego ukierunkowany na ochronę przed negatywnym działaniem owadów oraz grzybów podstawczaków. Impregnat jest niewymywalny, głęboko wnika w powierzchnię oraz może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków. Impregnat wystepuje z dwoma rodzajami barwnika kontrolnego: zielonym i czerwony.

DREW-INSECT służy do zabezpieczania drewna budowlanego, konstrukcyjnego, montowanego wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń przed działaniem owadów (technicznych szkodników drewna) oraz grzybów podstawczaków. W klasie użytkowania: 1,2,3.

Przygotować roztwór 10% tj. 1kg koncentratu rozpuścić w 9 litrach wody, dobrze wymieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia się preparatu. Nanieść na drewno poprzez min. dwukrotne malowanie pędzlem lub nanoszenie natryskiem, w odstępach nie krótszych niż 2 godz. lub metodą kąpieli całych elementów przez zanurzenie lub w komorach ciśnieniowych. Wilgotność drewna przed zabezpieczeniem max 25%. Drewno po zaimpregnowaniu sezonować pod zadaszeniem na przekładkach przez min.72 godziny. Pomieszczenia, w których zabezpieczono drewno preparatem można oddać do użytku po intensywnym wietrzeniu po trzech dobach. Barwnik jest tylko wskaźnikiem miejsca malowania, nie posiada żadnych właściwości biobójczych i może ulec wypłukaniu.

Zużycie:

  • 80g koncentratu/m² powierzchni drewna – kilkukrotne malowanie, 2-3 klasa użytkowania – drewno narażone na wymywanie ( owady, grzyby podstawczaki z gatunku Coniophora puteana).
  • 60g koncentratu/m² powierzchni drewna – kilkukrotne malowanie, 1 klasa użytkowania – drewno nienarażone na wymywanie.
    14kg/m³ drewna – metoda impregnacji ciśnieniowej, 3 klasa użytkowania – drewno narażone na wymywanie – tylko użytkownik przemysłowy i profesjonalny.

 

Uwaga!!!
Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Dostępne opakowania:

Pozostałe informacje:

opakowanie kod produktu kolor barwnika typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
5kg zielony kanister 4 szt. 114 szt.
5kg brązowy kanister 4 szt. 114 szt.

 

Karta Charakterystyki Produktu

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »