IMPREGNAT DO KOSTKI BRUKOWEJ

Impregnat do kostki brukowej to trójfunkcyjny środek do zabezpieczania powierzchni betonowych, którego zadaniem jest wydłużenie
i poprawa właściwości eksploatacyjnych powierzchni.
Zalety:
  • wnika przez pory do wewnątrz warstwy i reagując z dwutlenkiem węgla zawartym w powietrzu wbudowuje się w jej strukturę, wzmacnia ją i wydłuża okres eksploatacji
  • posiada właściwości hydrofobizujące. Zapewnia długotrwałą i skuteczną ochronę przed wodą i wilgocią, co powoduje wzrost wytrzymałości na erozję wywołaną działaniem czynników atmosferycznych w tym cyklu mrozu i odtajania. Poprawia szczelność powierzchni i przyśpiesza jej wysychanie. Zdecydowanie opóźnia porastanie mchami i porostami, dzięki czemu powierzchnia dłużej zachowuje czysty i świeży wygląd
  • wzmacnia odporność powierzchni na powstawanie zabrudzeń wynikających z codziennej eksploatacji oraz ułatwia ich usuwanie – również plam olejowych. Produkt tworzy na powierzchni efekt perlenia wody.

Karta Techniczna

Karta Charakterystyki Produktu

Dostępne opakowania: Pozostałe informacje:

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
1l kanister 15 szt. 480 szt.
5l kanister 4 szt. 114 szt.

 

Przygotowanie produktu do użycia: produkt oferowany jest w formie gotowej do użycia. Przed użyciem należy wymieszać kilkukrotnie potrząsając opakowaniem.
Przygotowanie podłoża: podłoże powinno być suche, odtłuszczone, pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, przebarwień, wykwitów, plam olejowych, mchów, porostów itd.
Nakładanie: nanosić należy za pomocą pędzla, wałka lub natrysku niskociśnieniowego, nie dopuszczając do tworzenia się kałuż. Aby zapewnić pełną impregnację zaleca się nakładać dwie warstwy w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre” i chronić przed wypłukaniem do momentu wyschnięcia.
Wydajność: średnio 1 litr na 6-10m² powierzchni przy jednokrotnym impregnowaniu, w zależności od tekstury i porowatości podłoża.
Mycie narzędzi: należy używać bieżącej wody

Uwaga: Podczas pracy należy chronić wszelkie powierzchnie przed zabrudzeniem. W przypadku kontaktu z nimi należy je spłukać dużą ilością wody.
Ze względu na różnorodność stosowanych materiałów zalecamy przeprowadzenie próby działania produktu na niewidocznym fragmencie roboczej powierzchni.
Środek nie jest efektywny przy gęstych, mniej chłonnych podłożach, takich jak marmur. Preparat może ograniczyć przywieranie wszelkich następnie stosowanych farb wodnych lub innych produktów dekoracyjnych. Nowe powierzchnie powinny dojrzewać przez dwa miesiące przed zastosowaniem produktu. Efekt perlenia jest zjawiskiem czasowym, ale impregnacjia działa również po jego zaniku.

Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją użytkowania dołączoną do opakowania oraz z środkami bezpieczeństwa / ostrożności określonymi Karcie Charakterystyki Produktu

Do trwałej impregnacji chłonnych elementów betonowych w szczególności kostki brukowej, płytek chodnikowych oraz chłonnych podłoży mineralnych.

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »