IMPREGNAT DO CEGIEŁ I PŁYTEK CERAMICZNYCH

Produkt to wysokiej jakości hydrofobowy impregnat silanowo – siloksanowych przeznaczonym do zabezpieczania chłonnych powierzchni, przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych: deszczu, wilgoci i mrozu. Impregnat wnika w podłoże, uwydatnia kolor, tworzy na powierzchni efekt „perełek wody” które podczas deszczu nie wnikają w głąb podłoża tylko spływają po powierzchni jednocześnie ją oczyszczając. Produkt skutecznie chroni również przed działaniem agresywnych czynników, które wraz z woda wnikają do wnętrza materiału, chroni przed szkodliwym działaniem cyklu mrozu i odtajania, zabezpiecza przed karbonatyzacją powierzchni, eliminuje lub znacznie ogranicza występowanie wykwitów chroni podłoże przed gromadzeniem się wodo rozpuszczalnych zanieczyszczeń atmosferycznych oraz ogranicza powstawanie na impregnowanej powierzchni grzybów, mchów i porostów. Impregnat zabezpiecza również fugę i inne elementy betonowe przed erozją i blaknięciem, zachowując kolor.

Produkt służy do zabezpieczenia porowatych, nie glazurowanych powierzchni betonowych i ceramicznych: cegły klinkierowej, płytek elewacyjnych, cegły licówki, fug itd.

Impregnat jest gotowym do użycia roztworem, który należy obficie nanosić za pomocą pędzla lub natrysku niskociśnieniowego na pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, przebarwień i wykwitów powierzchnię. Aby zapewnić pełną impregnację zaleca się nakładać dwie warstwy w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre” i chronić przed wypłukaniem do momenty wyschnięcia. Wydajność: średnio 1 litr na 6-10m² powierzchni przy jednokrotnym malowaniu, w zależności od tekstury i porowatości podłoża.

Uwaga: Podczas pracy należy chronić wszelkie otaczające powierzchnie przed zabrudzeniem. W przypadku kontaktu z nimi należy je spłukać dużą ilością wody. Ze względu na różnorodność stosowanych materiałów zalecamy przeprowadzenie próby działania produktu na niewidocznym fragmencie roboczej powierzchni. Środek nie jest efektywny przy gęstych, mniej chłonnych podłożach, takich jak szkliwiona cegła. Preparat może ograniczyć przywieranie wszelkich następnie stosowanych farb wodnych lub innych produktów dekoracyjnych. Nowe powierzchnie powinny dojrzewać przez dwa miesiące przed zastosowaniem produktu. Efekt perlenia jest zjawiskiem czasowym, ale impregnacja działa również po jego zaniku.

Dostępne opakowania: Pozostałe informacje:

opakowanie kod produktu typ opakowania opakowanie zbiorcze paleta
1l kanister 6 szt. 342 szt.
5l kanister 4 szt. 114 szt.

Karta Techniczna

Karta Charakterystyki Produktu

Szanowni Państwo,

Strona jest w trakcie aktualizacji.
Po pełne informację o naszej ofercie zapraszam do kontaktu z naszym biurem handlowym lub przedstawicielami handlowymi

Infolinia: +48 25 685 30 67

Przepraszamy za utrudnienia

Translate »